Telefon: 0 346 816 3785 Belgegeçer: 0 346 816 3646 zara@cumhuriyet.edu.tr

Menü

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZ

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu

Tanıtım

Arazisini Sayın Veysel DURSUN\'un bağışladığı okulumuzun, yapımını Sayın Ahmet ÇUHADAROĞLU üstlenmiştir.

Yüksekokulumuzun inşaatına 05.06.1995 tarihinde başlanmış ve 1996-1997 Eğitim ve Öğretim yılına yetiştirilmiştir. 2012-2013 Akademik yılı itibariyle Yüksekokulumuzda 8 bölüm program bulunmaktadır. Öğrenci mevcudu 2012-2013 yılı itibariyle 663'e  ulaşmıştır. Yüksekokulumuzdaki mevcut imkânlar, burada öğrenim gören öğrencilerin kendilerini geliştirmeye, boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmeye müsaittir. 56.000m² arazi üzerine yapılan Yüksekokulun bodrum katında 1 adet laboratuar, kantin, yemekhane, kazan dairesi, zemin katta, 12 adet modern derslik ve danışma, birinci katta; Okul yöneticilerinin odası, öğretim elemanları odası, öğrenci işleri odası, kütüphane, internet odası, ikinci katta; Bilgisayar laboratuarı, 500 kişilik çok amaçlı konferans salonu ve son sistem düzenlenmiş bilgisayarlı eğitim odası bulunmaktadır.

Misyon - Vizyon

 

MİSYONUMUZ

Meslek Yüksekokulumuzun temel misyonu ; İnsanı temel alan bir eğitim anlayışı içerisinde, beynelmilel faydalı bilgiye ulaşmayı ve üretmeyi ilke edinen, çevresel, toplumsal ve tarihsel milli ve manevi değerlere sahip ve saygılı, bölgenin ve ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunan, ulusal ve uluslararası rekabet koşullarında işbirliği ve araştırmalara açık, araştıran, çözümleyen  öğrenciler yetiştirmektir. 

 

VİZYONUMUZ

Meslek Yüksekokulumuzun temel vizyonu ; İlçemiz ölçeğinde temel görevler üstlenerek bilim ve eğitim merkezi olmak, bu sayede bölgenin ve ülkemizin geleceği ve kalkınmasına katkı sağlamak.

 

 

 

 

 

Yüksekokulumuza Emeği Geçenler

   Veysel DURSUN    Okulumuzun arazisi Veysel DURSUN tarafından bağışlamıştır.
   Ahmet ÇUHADAROĞLU    Okulumuzun bina ve tefrişatı merhum işadamı Ahmet ÇUHADAROĞLU tarafından yapılmıştır.

Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri ve Standartları Tablosu

Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosu

Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosunu PDF ve Word dosyası olarak indirebilirsiniz.


Word Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir

Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosu

Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosunu PDF ve Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.


Excel Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir